Ugrás a fő tartalomra

ZeroImage azaz a lyuk forradalma.

Valamiért nagyon szeretek lyukkamerákkal fotózni. Szeretem az egész világát és mi más biztosítana 500-as rekeszt nekem! :)
Pár szóban a lyukkameráról...voltaképp bármilyen elsötétíthető dobozból vagy akár egy szobából is készíthető lyukkamera. Egy lyukkamerában a kép minden szeglete éles. Az expodiciós idő pedig az emulzió függvényében akár egy év is lehet!
Az egyetlen dolog ami nehéz lehet a lyukméret...ugyanis a tökéletes fotóhoz ki kell számolni pontosan a lyukméretet! Természetesen ennélkül is lehet szép fotókat készíteni de a pontosság meghálálja magát!
Például lehet használni egy ilyen kalkulátort!
Vagy lehet venni kész lyukkamerát!
Itt jön be a képbe a Zeroimage. Ez egy kínai cég de ne asszociáljatok a Kínai tömegcikkekre...ezek bizony alapos gondossággal elkészített több rekeszt is tartalmazó profi lyukkamerák akár 4/5-ös méretben!!!!
Sean Depuydt
És hogy milyen képeket csinál?
Hát ilyeneket méghozzá filmre...
Voltam olyan szerencsés hogy dolgoztam ilyen géppel és óriási élmény volt a szépen megmunkált fadoboz réz veretekkel...a kamerák nem túl drágák így azt hiszem szinte bárki megengedheti magának aki vonzódik a fotográfia ezen területéhez....én vonzódom :)
A cég honlapja itt érhető el, saját galériákkal a géptulajdonosoktól, és egyéb érdekességekkel....kinek van kedve kipróbálni???


Végére egy kis kedvcsináló videó a lyukkamerákhoz.





Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

A nyúlszar paradoxon.

Szeretném leszögezni az elején hogy én csípem Bear Gryllst. Amit az a fószer végigcsinál az nem semmi! Jeges vízbe ugrálni, minden gusztustalan csúszómászót megenni, elefántszarból folyadékot préselni és meginni, hát ez nem gyerekjáték.... Minap erdőben bandukolt ahol talált egy adag rénszarvasszart. Pici dekoratív csokibogyók. Ezt a régiek mint a multivitamint fogyasztották! -Közli Bear Hopp be is kap egyet kettőt belőle miközben kitér arra hogy bizony ezek az állatok gyors emésztéssel vannak megáldva így voltaképp az anyagok nagyrésze (vitaminok, ásványi anyagok) megmaradnak benne ami nekünk segíthet a túlélésben. A Nyulak -magyarázza Bear -minimum egyszer megeszik az ürüléküket hogy a tápanyagokat jobban felhasználják. Nos itt bennem létrejött egy kis logikai görcs. Adott egy túlélési helyzet, ahol én mint túlélni vágyó szimbiózisba kerülök egy nyúllal. Nevezzük Dezsőnek. Na most akkor én honnan tudhatom meg, hogy Dezső elsőre szarja ki, vagy már a második körben? Mert ugyeb

Van Dyke technika....Cianotípia barna változat.

Ismertetek pár technikát azoknak akik foglalkoznak cianotípiával és hasonló eljárásokkal....a Van Dyke technika a cianotípia egy változata ám a végeredmény ez esetben egy barna nyomat. Lényeges dolog amit rengetegen kihagynak az a papír enyvezése. Nyúlenyvvel a papírt lekezeljük majd két napig pihenni hagyjuk. Az enyv hatására a papíron megjelenő fotó jóval sötétebb tónusú, kontrasztosabb lesz. a Recept: ferri-ammónium-citrát  : 9gramm, 33cc desztilláltvízben keverve míg áttetsző zöldes nem lesz. Bórkősav : 1,5gr 33cc desztillált vízben oldva ezüstnitrát : 3,8gr 33c desztillált vízben oldva Elsőnek keverjük a ferri amonnium citrátot a borkősavval....öntsük egybe a két folyadékot és lassú határozott ringatással keverjük el.... Az ezüstnitrátot lassan, óvatosan keverjük hozzá kissebb adagokként, hasonló mód keverve. A végeredmény egy áttetsző zöldes folyadék....ha nem áttetsző akkor valószínűleg kuka..... Fontos! a folyadék nem fényérzékeny amíg meg nem szárad! Ettől füget