![]() |
A fotót a szinprofil miatt választottam. |
Ragaszkodom hozzá mert rettenetesen magas részletgazdagsága, torzításmentessége, kiválló partnerré teszi az ilyen jellegű munkákhoz.
Általában fix optikákat használok, mert tapasztalatom szerint magasan szebben rajzolnak mint bármelyik zoomos jószág. Nagylátószögre különösen igaz.
No de itt nem erről akartam írni hanem a képek feldolgozásáról, és egy apró de nagyon hasznos trükk használatáról.
Ha megtaláltuk a nekünk megfelelő fotót amivel dolgozni fogunk, akkor első lépésben a szinteket kontrasztokat dobjuk helyre. Ha az élesség nem 100 százalékos akkor az egyszerűen megoldható.
Duplázd meg a réteget az áttetszhetőséget állítsd overlay-re...a filter menüpontbót válaszd ki az other parancsot, azon belül pedig highpass pontot...itt az értéket állítsátok 0,5-4 pixel közé attól függ mekkora az életlenség mértéke....persze azért nem árt éles fotót készíteni.
Háttér életlenítése a pár napja leírt tutor szerint megoldható itt is nagyon szépen!
jómagam igen ritkán készítek színes portrét de ha igen akkor egy saját színprofilt alkalmazok.
Ezt már sokan kérdezték de nem árultam mindeddig el...a teljes trükköt most sem írom meg, de a kiindulólépést megadom, ahonnan el lehet kezdeni a kisérletezést.
Fogjuk a fotónkat, duplázzuk meg a réteget...az alsó réteget állítsuk fekete fehérre, a felső réteget pedig soft light-ra. Ennyi :) innen el lehet kezdeni tovább játszani de az alaplépés az ez.
Megjegyzések