Ugrás a fő tartalomra

Amon Adonai Santos de Araujo Tobin


Gondolom eredeti neven meg rajongoi kozul is kevesen ismerik az uriembert....Amon Tobin-rol van szo.

Viszonylag kevesen tudjak hogy eredeti szakmamat tekintve zenesz vagyok...zenei tanulmanyaim befejezese utan leginkabb csak magamnak zenelgettem megvedve ezzel az igy is torekeny vilagunkat.

Zenei izlesem eleg kuloncnek nevezheto...komolyzene jazz es ezen kivul olyan zeneket hallgatok ami mindenki masnak az idegeire megy....(Delirium, kitaro, tosca, ) amit rettenetesen ruhellek azok a dj-k! Ket jobb esetben harom szamot osszekutyulni es izompoloban feszengeni egy diszko emelvenyen mikozben ugy csinalsz mintha csinalnal valamit az egyebkent kataton allapot szelent tantorgo javareszt drogos nagyerdemunek....na ez az ami rohadt undorito.

Zenenek a legritkabb esetben sem neveznem azt amit csinalnak....

Amon Tobinnal evekkel ezelott ismerkedtem meg a Bricolage cimu albuma kapcsan...

Olyan zavaros kaotikus szurrealis zenet meg nem hallottam addig....disszonazs hangok negy negyednek semmikepp nem nevezheto ritmikai kepek, es jazzzzzzzzzzz!

Beleszerettem egy pillanat alatt. Keves ember mereszkedik a zenenek ennyire a hatarteruleteire mint o es amit csinal az zsenialisan teszi. ne vegye senki tulzasnak de John Cage 4:33 darabja volt annyira megrazo mint Tobin egyes szamai.

Olyan vilagokat nyit meg amik eddig ismeretlenul terultek el a tudatalatti mezsgyejen....

a magyar Taxidermia cimu filmen o krealta a zenejet eloszerettel hasznal kulonbozo zorejeket pl. hangyak altal keltett kaparo hangot papirlapon. legy szarnyanak "dorgeset" vegyitve harley davidson zummogesevel....

Szamomra mindenkeppen benne van a xx-ik szazad muveszei es zenei uttoroi kozott, de ez csak szuveren velemeny....


Eletrajz:

Amon Adonai Santos de Araujo Tobin Rio de Janeiroban, Brazíliában született. A Tobin nevet az ír mostohaapjától örökölte. Fiatal korában Angliába költözött, ahol a helyi zenei színtéren különösen a hip-hop, a jazz és a blues keltette fel az érdeklődését. Négy EP-t és egy albumot (Adventures In Foam) adott ki Cujo néven, mielőtt a Ninja Tune kiadóhoz szerződött volna, 1996-ban. Azóta öt, mind a kritikusok, mind a rajongók által széles körben elismert albumot adott ki a saját neve alatt. Három éves kihagyás után szerződést írt alá az Ubisoft játék-kiadócéggel a Splinter Cell: Chaos Theory c. játék zenéjének elkészítésére, 2005-ben.
Amon Tobin jól ismert szerző az elektronikus zenei berkekben, különösen a hangeffekt-használata miatt. Gyakran használ akusztikus elemeket, régi motorhangokat, csöpögő csapokat és egyéb jellegzetes hangokat is (erre utal Foley Room c. albuma is, amely az angol nyelvben azt a szobát jelenti, ahol egy film számára veszik fel a hangeffekteket).
Az albumai és egyéb bedolgozásai mellett, Amon Tobin szerezte a Taxidermia c. magyar film zenéjét is.
Amon Tobin zenéjét sokszor használták reklámokban és filmelőzetesekben
Weboldala a cimre kattintva erheto el....


Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

A nyúlszar paradoxon.

Szeretném leszögezni az elején hogy én csípem Bear Gryllst. Amit az a fószer végigcsinál az nem semmi! Jeges vízbe ugrálni, minden gusztustalan csúszómászót megenni, elefántszarból folyadékot préselni és meginni, hát ez nem gyerekjáték.... Minap erdőben bandukolt ahol talált egy adag rénszarvasszart. Pici dekoratív csokibogyók. Ezt a régiek mint a multivitamint fogyasztották! -Közli Bear Hopp be is kap egyet kettőt belőle miközben kitér arra hogy bizony ezek az állatok gyors emésztéssel vannak megáldva így voltaképp az anyagok nagyrésze (vitaminok, ásványi anyagok) megmaradnak benne ami nekünk segíthet a túlélésben. A Nyulak -magyarázza Bear -minimum egyszer megeszik az ürüléküket hogy a tápanyagokat jobban felhasználják. Nos itt bennem létrejött egy kis logikai görcs. Adott egy túlélési helyzet, ahol én mint túlélni vágyó szimbiózisba kerülök egy nyúllal. Nevezzük Dezsőnek. Na most akkor én honnan tudhatom meg, hogy Dezső elsőre szarja ki, vagy már a második körben? Mert ugyeb

Van Dyke technika....Cianotípia barna változat.

Ismertetek pár technikát azoknak akik foglalkoznak cianotípiával és hasonló eljárásokkal....a Van Dyke technika a cianotípia egy változata ám a végeredmény ez esetben egy barna nyomat. Lényeges dolog amit rengetegen kihagynak az a papír enyvezése. Nyúlenyvvel a papírt lekezeljük majd két napig pihenni hagyjuk. Az enyv hatására a papíron megjelenő fotó jóval sötétebb tónusú, kontrasztosabb lesz. a Recept: ferri-ammónium-citrát  : 9gramm, 33cc desztilláltvízben keverve míg áttetsző zöldes nem lesz. Bórkősav : 1,5gr 33cc desztillált vízben oldva ezüstnitrát : 3,8gr 33c desztillált vízben oldva Elsőnek keverjük a ferri amonnium citrátot a borkősavval....öntsük egybe a két folyadékot és lassú határozott ringatással keverjük el.... Az ezüstnitrátot lassan, óvatosan keverjük hozzá kissebb adagokként, hasonló mód keverve. A végeredmény egy áttetsző zöldes folyadék....ha nem áttetsző akkor valószínűleg kuka..... Fontos! a folyadék nem fényérzékeny amíg meg nem szárad! Ettől füget