Ugrás a fő tartalomra

Utolsóként boldogan

Két éve ilyentájt felhívtam a Baksait....Megkérdeztem nincs e kedve csatlakozni hozzám...csinálni egy értékes dolgot....tanítani, de  nem a szokott módon....tanítsuk meg a fotósokat látni. Ahogy annó ő csiszolgatott engem, úgy csináljuk ezt tovább immár közösen ha van kedve. Örömmel jött és tanított titeket a kompozíció olyan területeit vázolva, amit fotósként sehol sem tanulhattatok volna ,mert ez a grafikusok, festők tananyaga. 
Két év telt el...most 11 tanárral térünk vissza. 11 olyan emberrel akik a kortárs művészeti életben kiemelkedő szerepet játszanak. Azokat az embereket gyűjtöttem össze akiktől magam is tanultam vagy tanulni szeretnék. Nálam ez az alap. Igen...így az összes tanár aki részt vesz a BWS 2017-es programján jobb nálam, képzettebb nálam, okosabb nálam. 
A  BWS amit fricskának, bosszantásnak szántam az összes gagyi workshop, és semmit sem adó iskolával szemben túlnőtt rajtam. Az én szerepem az, hogy létrehoztam, összehoztam ezeket az embereket. Fantasztikus érzés látni, hogy önálló életre kel, és hogy pár nap alatt több mint száz ember jelentkezett a 2017-es programra. 
Rengeteget dolgozom benne, hogy minden létrejöjjön, hibátlan legyen és mindannyiótok úgy távozzon a végén, hogy megkapott mindent ami a továbblépéshez kellett. Letisztult az is, hogy én a fotográfia egy olyan szegmenséről tudok leginkább beszélni nektek, ami nem képezi a tananyag részét sehol, mégis hiszek benne hogy nélkülözhetetlen. Arról a részről beszélek ami a fotósban zajlik le...ami a belső világodat formálja, és ezen keresztül a képi világodat. Járni tudlak megtanítani akkor, mikor mindenki leülne. Megélni a dolgokat még ha fáj is...sőt talán picit keresni is a fájdalmat....mert abból születik a maradandó....már amennyire maradandó bármi a világunkban. 
Büszke vagyok azokra az emberekre, akik mellém álltak és tanítanak titeket.
A célom az, hogy Magyarország legjobb művészeti iskoláját hozzuk létre fotósoknak. Nem hiszek abban, hogy az alkalmazott fotográfia kevesebbet ér mint a fotóművészek világa. Én abban hiszek hogy mindkét területen a minőség, kreativitás dönt el mindent. Jövő évtől alkalmazott fotográfiai képzéseink is lesznek. Tavasszal felforgatjuk a fotós világot Budapesten és Szegeden.  

Regisztrálj be hogy értesülj a programokról és részt vehess a 2017-es BWS-en

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

A nyúlszar paradoxon.

Szeretném leszögezni az elején hogy én csípem Bear Gryllst. Amit az a fószer végigcsinál az nem semmi! Jeges vízbe ugrálni, minden gusztustalan csúszómászót megenni, elefántszarból folyadékot préselni és meginni, hát ez nem gyerekjáték.... Minap erdőben bandukolt ahol talált egy adag rénszarvasszart. Pici dekoratív csokibogyók. Ezt a régiek mint a multivitamint fogyasztották! -Közli Bear Hopp be is kap egyet kettőt belőle miközben kitér arra hogy bizony ezek az állatok gyors emésztéssel vannak megáldva így voltaképp az anyagok nagyrésze (vitaminok, ásványi anyagok) megmaradnak benne ami nekünk segíthet a túlélésben. A Nyulak -magyarázza Bear -minimum egyszer megeszik az ürüléküket hogy a tápanyagokat jobban felhasználják. Nos itt bennem létrejött egy kis logikai görcs. Adott egy túlélési helyzet, ahol én mint túlélni vágyó szimbiózisba kerülök egy nyúllal. Nevezzük Dezsőnek. Na most akkor én honnan tudhatom meg, hogy Dezső elsőre szarja ki, vagy már a második körben? Mert ugyeb

Van Dyke technika....Cianotípia barna változat.

Ismertetek pár technikát azoknak akik foglalkoznak cianotípiával és hasonló eljárásokkal....a Van Dyke technika a cianotípia egy változata ám a végeredmény ez esetben egy barna nyomat. Lényeges dolog amit rengetegen kihagynak az a papír enyvezése. Nyúlenyvvel a papírt lekezeljük majd két napig pihenni hagyjuk. Az enyv hatására a papíron megjelenő fotó jóval sötétebb tónusú, kontrasztosabb lesz. a Recept: ferri-ammónium-citrát  : 9gramm, 33cc desztilláltvízben keverve míg áttetsző zöldes nem lesz. Bórkősav : 1,5gr 33cc desztillált vízben oldva ezüstnitrát : 3,8gr 33c desztillált vízben oldva Elsőnek keverjük a ferri amonnium citrátot a borkősavval....öntsük egybe a két folyadékot és lassú határozott ringatással keverjük el.... Az ezüstnitrátot lassan, óvatosan keverjük hozzá kissebb adagokként, hasonló mód keverve. A végeredmény egy áttetsző zöldes folyadék....ha nem áttetsző akkor valószínűleg kuka..... Fontos! a folyadék nem fényérzékeny amíg meg nem szárad! Ettől füget