Ugrás a fő tartalomra

Több mint fotós workshop!



Harmadik éve rendezzük meg tavasszal a BWS-t ami az idei évtől több mint fotós workshop. 
Célunk egy komplex művészeti képzést adni fotográfusoknak, de itt senki ne gondoljon az unalmas monoton művészettörténet órákra. Kiemelkedő, kortárs Magyar művészektől tanulhattok, sajátíthatjátok el képi világukat, és a kortárs művészetről alkotott képüket. 
Több előadás fog foglalkozni a galériák működésével, a művészeti kurátorok világával, azzal hogy hogyan juss be egy new york-i galériába kiállítani, hogyan add el az alkotásaidat, hogyan képezd az árakat. 
Idén elöszőr behatóbban foglalkozunk a reklám, divatfotózással is hiszen a szakma ezen részén vannak a legtöbben és valós tudást kevés helyen tudnak elsajátítani, ezen szeretnénk változtatni jövőre.
Lesznek meglepetés előadók, gyakorlati foglalkozások, analóg, és digi napok.
Elemi változás egy dolog lesz.
A 2017-es évtől a BWS nem lesz ingyenes.
Ennek egyszerű oka van....mikor elindítottam én vállaltam hogy ingyen csinálom és ezt tartom is. 
Én igen, de a tanáraimmal nem tehetem meg. 
Az előadások jeggyel lesznek látogathatóak. A befolyt összeget teljes egészében az előadó, és az Artbázis kapja meg. 
Tervezem egy olyan lehetőséget is kitalálni ami egyösszeges és minden elérhető vele a BWS-en belül. 
Várunk titeket szeretettel tavasszal az ország legkomplexebb fotós képzésére A BWS szabadegyetemre!

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

A nyúlszar paradoxon.

Szeretném leszögezni az elején hogy én csípem Bear Gryllst. Amit az a fószer végigcsinál az nem semmi! Jeges vízbe ugrálni, minden gusztustalan csúszómászót megenni, elefántszarból folyadékot préselni és meginni, hát ez nem gyerekjáték.... Minap erdőben bandukolt ahol talált egy adag rénszarvasszart. Pici dekoratív csokibogyók. Ezt a régiek mint a multivitamint fogyasztották! -Közli Bear Hopp be is kap egyet kettőt belőle miközben kitér arra hogy bizony ezek az állatok gyors emésztéssel vannak megáldva így voltaképp az anyagok nagyrésze (vitaminok, ásványi anyagok) megmaradnak benne ami nekünk segíthet a túlélésben. A Nyulak -magyarázza Bear -minimum egyszer megeszik az ürüléküket hogy a tápanyagokat jobban felhasználják. Nos itt bennem létrejött egy kis logikai görcs. Adott egy túlélési helyzet, ahol én mint túlélni vágyó szimbiózisba kerülök egy nyúllal. Nevezzük Dezsőnek. Na most akkor én honnan tudhatom meg, hogy Dezső elsőre szarja ki, vagy már a második körben? Mert ugyeb

Van Dyke technika....Cianotípia barna változat.

Ismertetek pár technikát azoknak akik foglalkoznak cianotípiával és hasonló eljárásokkal....a Van Dyke technika a cianotípia egy változata ám a végeredmény ez esetben egy barna nyomat. Lényeges dolog amit rengetegen kihagynak az a papír enyvezése. Nyúlenyvvel a papírt lekezeljük majd két napig pihenni hagyjuk. Az enyv hatására a papíron megjelenő fotó jóval sötétebb tónusú, kontrasztosabb lesz. a Recept: ferri-ammónium-citrát  : 9gramm, 33cc desztilláltvízben keverve míg áttetsző zöldes nem lesz. Bórkősav : 1,5gr 33cc desztillált vízben oldva ezüstnitrát : 3,8gr 33c desztillált vízben oldva Elsőnek keverjük a ferri amonnium citrátot a borkősavval....öntsük egybe a két folyadékot és lassú határozott ringatással keverjük el.... Az ezüstnitrátot lassan, óvatosan keverjük hozzá kissebb adagokként, hasonló mód keverve. A végeredmény egy áttetsző zöldes folyadék....ha nem áttetsző akkor valószínűleg kuka..... Fontos! a folyadék nem fényérzékeny amíg meg nem szárad! Ettől füget